Деталі гідравлічного обладнання для тракторів: види і призначення пристроїв, складу базової гідросистеми
Деталі гідравлічного обладнання для тракторів
Сучасна спецтехніка і автомобілі використовуються практично у всіх галузях будівництва, промисловості і сільського господарства. Механізми, посилені пристроями, що використовують у своєму принципі дії основи гідравліки, дозволяють поліпшити експлуатаційні якості машин. Гідравлічне обладнання являє собою агрегати, призначення яких - перетворення за допомогою рідини малого зусилля в багато разів збільшене. До цієї категорії відносяться насоси, циліндри, клапани, з'єднувальні і роз'ємні механізми. Проста конструкція, надійність і ефективність зробили гідравліку затребуваною у різних вузлах і механізмах, дозволяючи збільшити їх продуктивність, розширити функціонал за рахунок використання навісного обладнання.
Види і призначення гідравлічних пристроїв
Конструкції, що працюють на гідравліці, присутні в багатьох системах, забезпечуючи їх кращими експлуатаційними показниками.
- Гідронасоси - найпоширеніші агрегати, призначення яких - формування потоків рідин. Працюють за принципом силового впливу насосу на рідкі середовища.
- Гідромотори - другий по популярності клас пристроїв, що перетворять енергію рідкого середовища в механічну. Це механізми з величезним потенціалом. Саме вони вбудовуються в автомобільну та спецтехніку, промислові силові установки. В залежності від конструкції, гідромотори бувають лінійного, поворотного, поршневого і пластинчастого типів.
- Гідроклапани - знайшли широке застосування в комунікаціях різного призначення. Вони виконують завдання по зниженню втрат тиску під час транспортування середовища, зменшення рівня шуму, скорочення протяжності ділянок трубопроводів.
- Гідроциліндри - основні вузли піднімальних механізмів спецтехніки, що відповідають за підйом і транспортування вантажів. Створені і експлуатуються декілька типів гідроциліндрів: з одно - і двостороннім штоком, плунжерні, телескопічні. Вони використовуються в будівельній галузі і при обслуговуванні складських приміщень.
Переваги наявності гідравлічного обладнання
Узагальнюючи переваги гідравліки, слід відзначити позитивні моменти, характерні для цього типу пристроїв.
До числа ключових достоїнств відносяться:
- компактні габарити;
- автономність функціонування при відсутності електроживлення;
- простота виконання, що забезпечує високу ступінь ремонтопридатності;
- надійність механізмів, робота яких обумовлюється великим експлуатаційним ресурсом;
- ефективність і продуктивність;
- економічність, мінімальні витрати на техобслуговування.
Базова гідросистема трактора і автомобіля
Гідросистема сучасної машини або трактора – це кілька механізмів, трансформуючих і передають енергію силової установки виконавчим ланок і навісного обладнання. Наявність гідропідсилювачів дозволяє виконувати декілька функцій з управління навісними і причіпними інструментами, здійснювати автозчеплення, проводити корекцію параметрів роботи устаткування, наприклад, змінювати глибину колії або підйом остова і т. п. В якості робочого середовища гідросистем використовуються спеціалізовані гідравлічні масла. Основні характеристики, на які слід звернути увагу, купуючи гидромасла - в'язкість, стійкість до окислення, температурні показники спалаху і застигання, антикорозійні показники. В його складі не повинно бути компонентів, що викликають корозію, або інше агресивний вплив на деталі і компоненти гідросистеми. В'язкість і температура визначають робочі показники всієї системи. Щоб уникнути утворення піни і зміни структури масел, до них додаються відповідні присадки.
Стандартна гідросистема тракторів і автомобілів включає в себе такі обов'язкові елементи, як:
- насос з приводом і механізмом включення. Сайт створює рівень тиску масла, необхідний для управління навісним обладнанням;
- бак для масла;
- фільтр, що захищає гідравліку від сторонніх домішок, і як наслідок – від передчасного зносу;
- комунікації - трубопроводи, по яких робоче середовище пересувається по гідросистемі;
- гідророзподільник - забезпечує перемикання системи в положення холостого ходу, обмежує тиск у системі при виникненні перевантажень, подає масло до кінцевої точки споживання - гідромотору, силового циліндра та ін.;
- гідроциліндр - відповідає за амплітуду й напрямок руху виконавчого механізму.
Крім того, в системі присутні такі елементи, як запірні муфти і труби, відводи, шланги, охолоджувачі.